Zpracování cookies

Náš e-shop a partneři potřebují Váš souhlas s použitím souborů cookies, aby Vám mohli zobrazovat informace týkající se Vašich zájmů.

Odmítnout vše můžete zde.

Nevíte si rady?

Ozvěte se nám:
tel: +420 776 365 715
info@astrobrozury.cz

NOVINKY

arr3MERKUR  Nejnovější cyklus 12 tváří Merkura už je v nabídce! Do konce ledna Vám bez příplatku 100 Kč... arr3KALENDÁRIUM OSOBNOSTÍ  Nově jsme pro Vás připravili Kalendárium osobností, kde se na každý den roku budete moci seznámit... arr3ASCENDENT  Cyklus astrobrožur na téma ascendent je kompletní a brožury o ascententu v jednotlivých...

ZBOŽÍ V AKCI

 

  • Proč se zabývat postavením planet při našem zrození?

 

  • Jak lépe porozumět sobě i svým nejbližším?

 

  • Jak zjistit, co si myslí  a co od vás očekává váš partner?

 

  • Co od nás potřebují naše děti?

 

  • Co potřebuji, abych byla skutečně spokojená?

 

  • Kterým směrem se mám v životě zaměřit?

 

  • Jak zdůraznit svou přirozenou krásu?

 

  • Jak se dá osvobodit síla z potlačovaného stínu?

 

  • Na to všechno Vám odpoví naše astroboržury!

1. DUBNA

  

Milan Kundera

(1. 4. 1929)

český exilový spisovatel

 

Jeden z mála světově proslulých českých spisovatelů Milan Kundera již 40 let neposkytuje žádné rozhovory, od roku 1975 žije ve Francii a ačkoli je ve světě považován za génia, pro svou domovinu zůstává těžko uchopitelný. Bez bulvární zvědavosti se můžeme pokusit závoj tajemství poněkud poodhalit pohledem na jeho horoskop. Spojení Slunce (charakter) v Beranu a Merkura (intelekt) v Rybách naznačuje sklon k impulzívním krokům, ke kterým není ochota zpětně se vyjadřovat, a to ani v případě závažných nařčení, jako například z udavačství. Dá se pochopit, proč byl tento nevypočitatelný divous dvakrát přijat a dvakrát vyhozen z komunistické strany. Olej do ohně zde ještě přilévá Černá Luna (skryté motivy) v unáhleném Střelci. Merkur v múzických Rybách a Mars (aktivita) v poetickém Raku však zdůrazňují duši básníka i studia na FAMU, kde se později stal profesorem. Kariéru spisovatele, který zprvu budil dojem, že ví, co od něj režim žádá, však nemilosrdně ukončil svým kritickým románem Žert. Ve své zemi se stal nežádoucím, jeho dílo bylo zakázáno, a tak odešel do exilu a v roce 1979 mu bylo odebráno občanství. Až u příležitosti jeho devadesátin mu bylo české občanství v roce 2019 navráceno. Merkur, planeta pro spisovatele nejdůležitější, ve znamení Ryb, které nemá hranice, přeje i Kunderově dvojjazyčnosti. Jeho posledním románem v češtině byla Nesmrtelnost (1990), od té doby píše francouzsky. Luna představuje nejen mateřský cit, ale také veřejnost a vlast, přičemž strohé a chladné znamení Kozoroha, ve kterém se Kunderova Luna nachází, naznačuje odmítnutí na všech těchto úrovních.  Podle slov své ženy litoval, že polistopadový vývoj opustil ideje pražského jara a neměl důvod se vracet domů kvůli nepřátelským postojům českých disidentů. Moravské zemské knihovně v Brně však roku 2020 věnoval svůj archiv, a tak je možné, že jeho múza (Venuše v Býku) přece jen zůstala na jeho rodné jižní Moravě. 

2. DUBNA

  

Hans Christian Andersen

(2. 4. 1805 – 4. 8. 1875)

dánský spisovatel a autor pohádek

 

Jeden z nejslavnějších pohádkářů na světě neměl ani trochu šťastný život, přestože k němu sudičky byly velmi štědré a obdařily ho bohatým nadáním. Za centrum jeho životní smůly můžeme považovat Černou Lunu (stín, karma) přímo na ascendentu (seberealizace) ve znamení Střelce, které má sklon přeskočit sebe sama – v tomto případě vymanit se za každou cenu z neutěšeného prostředí. H. Ch. Andersen vyrůstal v extrémně chudé rodině, jeho otec záhy zemřel, z matky se stala alkoholička a ze sestry prostitutka. Vzdělání dosáhl jen díky svým mecenášům, ačkoli málokdo ví, že psát bez chyb se nikdy nenaučil a jeho literární práce mohly vyjít jen po důkladných opravách pravopisu – zde je patrný vliv Merkura (intelekt) v Beranu, který nemusí být negramotný, ale obecně mívá problémy se slovesností. Jeho city zůstaly nenaplněné, není jisté, zda byly určeny mužům, ženám či oběma pohlavím, ale morálním kodexem doby byly nepřijatelné. Lidová, srozumitelná a plodná Luna (cit) v Býku ve spojení s Venuší (múza) v Rybách, která je ztělesněním Malé mořské víly, a pohádkový rytíř Mars (aktivita) ve Lvu společně vytvořili odkaz pohádek, které i s odstupem téměř dvou staletí dojímají všechny citlivé duše.

3. DUBNA

  

Marlon Brando

(3. 4. 1924 – 1. 7. 2004)

americký filmový herec

 

Od dětství slýchal, že to nikam nedotáhne. Oba jeho rodiče byli alkoholici a nikdy se o něj řádně nestarali. Jak se mohl z Marlona Branda stát jeden z nejslavnějších herců Hollywoodu? Jistě za to vděčí nezdolnému znamení Berana, ve kterém se sešli jeho vůle (Slunce), rozum (Merkur) i cit (Luna). K tomu můžeme přičíst odhodlání a vytrvalost Marta (prosazení) ve znamení Kozoroha a ascendent (seberealizace) ve Střelci se promění v napjatý luk, který pouze čeká na svou příležitost, jak se z nevyhovujícího prostředí vymanit. Krásu a sympatie, tolik potřebné pro hrdiny stříbrného plátna, přináší Venuše, která je v Býku ve svém domovském znamení. Marlon Brando si v mládí připadal až příliš krásný, a tak si prý při boxu nechal zlomit nos, aby působil mužněji. Zde můžeme vypozorovat vliv násilné konjunkce (na pomezí dvou znamení) s Černou Lunou v Blížencích, která jako by se krásné Venuši vysmívala a chtěla jí podrazit nohy. Černá Luna v Blížencích bývá velmi kritická, a jistě se projevila i v politické a společenské angažovanosti tohoto herce, kterého si asi nejlépe pamatujeme ve strhující roli Dona Vita Corleoneho z filmu Kmotr (1972)

4. DUBNA

  

Robert Downey Jr.

(4. 4. 1965)

americký herec, producent a zpěvák

 

Přestavitel Charlieho Chaplina ale také Ironmana Robert Downey Jr. se narodil do filmařské rodiny a jeho dětství bylo určené častým stěhováním. Ohnivé založení, podmíněné planetami v Beranu: Sluncem (charakter), Merkurem (intelekt) a Venuší (nadání) ve spojení s ctižádostivým ascendentem (seberealizace) ve Lvu ho hnalo vpřed, ale zároveň mu působilo problémy. Z londýnských studií klasického baletu byl pro nevázaný životní styl a problémy s alkoholem vyhozen a vrátil se zpět do New Yorku. Doufal, že ho před drogami a alkoholem spasí rodinný život, ale jeho první manželství se rozpadlo. Věnoval se s o to větší vervou herectví, v čemž mu pomohl zodpovědný Mars (aktivita) v Panně a postupně se dokázal svých závislostí zbavit. Jeho druhé manželství už vydrželo a jeho herecká kariéra se stále slibně rozvíjí.

5. DUBNA

  

Gregory Peck

(5. 4. 1916 – 12. 6. 2003)

americký idol stříbrného plátna

 

Jen stěží bychom hledali lepší kombinaci astrobrožur pro archetyp kladného hrdiny s nespornými komediálními kvalitami, kterého v mnoha filmových rolích dokázal ztvárnit Gregory Peck. Slunce (charakter) a Merkur (intelekt) v mužném znamení Berana, navíc v 11. domě popularity, představují skvělý předpoklad, který je doplněn Martem (prosazení) v rytířském znamení Lva. Ukazatel oblíbenosti, Venuše, v tomto horoskopu stojí přímo na prahu ascendentu (seberealizace) ve znamení Blíženců, kteří všechno umí obrátit v žert a nebojí se nových zkušeností. Veselého Berana s ascendentem v Blížencích poznáváme např. ve filmu Prázdniny v Římě, 1953. K tomu přidejme jeden z největších darů - dar spokojenosti, který s sebou obvykle přináší Luna (cit) v Býku. Jediným stinným bodem se zdá být Černá Luna v Raku, která s sebou často přináší smutky a křivdy z útlého dětství. O těch však Gregory Peck veřejně nevyprávěl. I neveselé životní zkušenosti však hercům dodávají hloubku, díky nimž je jejich projev přesvědčivý i v závažných rolích, například kapitána Achaba ve filmu Moby Dick, 1956.

6. DUBNA

 

Gustave Moreau

(6. 4. 1826 – 18. 4. 1898)

francouzský malíř, představitel symbolismu

 

Malíř Gustave Moreau, známý svými osobitými obrazy biblických a mytologických námětů, které ztvárňoval se snovou atmosférou, měl jednu velkou výhodu – narodil se v rodině významného architekta, který jeho umění přál, a nikdy ho netrápila hmotná nouze (Merkur - intelekt - v bohatém Býku a ascendent - seberealizace - v lehkomyslném znamení Blíženců). Nikdy nebyl nucen malovat pro peníze a mohl si tedy bez vnějších tlaků vyvinout originální styl, který se vymykal tehdejší vlně impresionismu. Jeho spojení planet v Beranu: Slunce (charakter), Luna (cit) a Venuše (smysl pro krásu) jednoznačně přejí dráze samorosta, který si nenechá do svého díla mluvit. Nejvíce ho fascinovala Salome, kterou ztvárnil s useknutou hlavou Jana Křtitele na jednom ze svých nejslavnějších obrazů Zjevení. Vybíral si v souladu se svým Martem ve Štíru (aktivita) temné náměty, například Orfeovu smrt. Obliby a obdivu se jeho Černá Luna v Býku, která trpí nedoceněním, dočkala ve stáří, kdy se symbolismus dostal do módy a on se dokonce stal profesorem na konzervativní škole krásných umění, kde ovlivnil i fauvisty, m .j. Henriho Matisse, kteří ho považovali za duchovního učitele. Básník André Breton dokonce jeho dílo označil za předvoj surrealismu. O osobním životě Moreaua známe jen kusé informace, čtvrt století prý udržoval vztah se svou modelkou, ale nikdy si ji nevzal  jeho ženské planety Luna a Venuše ve znamení Berana příliš rodině nepřejí. Většinu svého života prožil v ústraní ve svém domě na Montmartru, kde dnes sídlí muzeum jeho tvorby.

7. DUBNA

 

Lucie Bílá

(7. 4. 1966)

česká zpěvačka populární hudby

 

Jedna z našich nejoblíbenějších zpěvaček Lucie Bílá se narodila s kombinací Slunce (charakter) a Marta (prosazení) v odvážném znamení Berana, který necouvne před žádnou příležitostí. Poloha těchto dvou planet v 11. domě popularity jejich vliv na úspěšnou kariéru ještě umocňuje a přináší podporu veřejnosti. Merkur (intelekt) a Venuše (krása a nadání) v citlivých Rybách sice mohou zvyšovat přecitlivělost, ale umělecké činnosti dodávají hloubku, která dojímá. Ve znamení Ryb je přítomna i Černá Luna, která přináší iluze v citových vztazích a častá zklamání v osobním životě. Venuše s Černou Lunou stojí přímo na hrotu 10. domu, který představuje vrchol kariéry – v tomto případě postavené na podmanivém a možná i trochu čarodějném kouzlu ženství. Komediální ascendent (seberealizace) v Blížencích si sám ze sebe umí udělat legraci a přenést se přes největší zrady a ztráty a navíc se dokáže proměňovat, což je vidět na neskutečně širokém záběru žánrů, ve kterých tato zpěvačka dokáže být přesvědčivá. Blíženecké heslo "Život jde dál" překoná i nevyhnutelné ztráty Luny (cit) ve Štíru, vzpomeňme jen smrt její vážné známosti, bývalé dětské filmové hvězdy, Tomáše Holého, nebo rozpad mnoha citových vztahů.  Všechny astrobrožury dohromady vytvářejí pestrou paletu možností, ze které je možné nabrat pokaždé barvu, která je zrovna třeba.

8. DUBNA

 

Iveta Bartošová

(8. 4. 1966 – 29. 4. 2014)

česká zpěvačka populární hudby

 

Nešťastný osud jedné z nejoblíbenějších zpěvaček české populární hudby zanechal nesmazatelnou stopu v srdcích jejích obdivovatelů. Iveta Bartošová se narodila se Sluncem (charakter) a Martem (prosazení) v odvážném Beranu, který si umí prošlapat cestu k úspěchu. Jejich poloha ve 12. domě, který bývá označován za dům nepřátel, však naznačuje, že tyto nesporné kvality sloužící k prosazení v jejím případě pracovaly proti ní. Dají se také interpretovat jako neblahý vliv mocných a vlivných mužů. Venuše (láska) v konjunkci s Černou Lunou (stín) v citlivém znamení Ryb na jednu stranu znamenala velké iluze v milostných vztazích, ale v 11. domě popularity jí také přinášela zranitelné kouzlo Malé mořské víly, kterým dokázala dojímat své publikum. Zvýšený počet planet ve znamení Ryb násobí potřebu úniků a tudíž nebezpečí návykových a omamných látek, které pomáhají překonat tíži reality. Luna (cit) ve Štíru často znamená vážné ztráty – v této souvislosti nemůžeme nevzpomenout smrtelnou nehodu jejího snoubence Petra Sepešiho, se kterým zahájila svou kariéru v uměleckém duu. Luna ve Štíru má v sobě obsaženu obrovskou moc, která buď slouží k léčení, nebo přispívá k sebezničení. Ascentent (seberealizace) ve znamení Býka, chce především vlastnit a nedovede se smířit se změnou ani zánikem žádných hodnot. Tento povahový rys, který mimo jiné komplikuje přirozené stárnutí, bývá ve vztazích nesmírně náročný, pokud se při něm navíc aktivuje pověstná býčí zuřivost. Při pohledu na pestrou sbírku astrobrožur a bohatou nadílku talentů je možné pouze s lítostí konstatovat, že někdy ani všechny dary světa člověku nestačí, aby z nich dokázal vystavět šťastný život.

9. DUBNA

 

Jean-Paul Belmondo

(9. 4. 1933)

francouzský filmový herec

 

10. DUBNA

 

Omar Sharif

(10. 4. 1932 – 10. 7. 2015)

filmová hvězda 60. let

 

11. DUBNA

 

Lisa Stansfield

(11. 4. 1966)

anglická zpěvačka a písničkářka

 

12. DUBNA

 

Karel Kryl

(12. 4. 1944 – 3. 3. 1994)

český písničkář, autor protestsongů

 

13. DUBNA

 

Garry Kasparov

(13. 4. 1963)

ruský šachový velmistr

 

14. DUBNA

 

Erich von Däniken

(14. 4. 1935)

švýcarský záhadolog a spisovatel

 

15. DUBNA

 

Claudia Cardinale

(15. 4. 1938)

italská herečka, sexsymbol 60. a 70. let

 

16. DUBNA

 

Charlie Chaplin

(16. 4. 1889 – 25. 12. 1977)

jeden z nejslavnějších filmových tvůrců 20. století

 

17. DUBNA

 

Karen Blixen

(17. 4. 1885 – 7. 9. 1962)

dánská spisovatelka, autorka Vzpomínek na Afriku

 

18. DUBNA

 

James Woods

(18. 4. 1947)

americký filmový herec

 

19. DUBNA

 

Paloma Picasso

(19. 4. 1949)

módní návrhářka, dcera Pabla Picassa

 

20. DUBNA

 

Joan Miró

(20. 4. 1893 – 25. 12. 1983)

katalánský abstraktní malíř

 

21. DUBNA

 

Alžběta II.

(21. 4. 1926)

vládnoucí královna Spojeného království

 

22. DUBNA

 

Jack Nicholson

(22. 4. 1937)

americký filmový herec

 

23. DUBNA

 

Shirley Temple-Black

(23. 4. 1928)

americká herečka, bývalá velvyslankyně v Československu

 

24. DUBNA

 

Barbra Streisand

(24. 4. 1942

americká herečka, režisérka a zpěvačka

 

25. DUBNA

 

Renée Zellweger

(25. 4. 1969)

americká herečka, známá rolí Bridget Jones

 

26. DUBNA

 

Melania Trump

(26. 4. 1970)

bývalá první dáma USA

 

27. DUBNA

 

Samuel F. B. Morse

(27. 4. 1791 – 2. 4. 1872)

americký vynálezce, autor morseovy abecedy

 

28. DUBNA

 

Penélope Cruz

(28. 4. 1974)

španělská filmová herečka

 

29. DUBNA

 

Michelle Pfeiffer

(29. 4. 1958)

americká herečka, dvakrát zvolena za nejkrásnější ženu světa

 

30. DUBNA

 

Jaroslav Dušek

(30. 4. 1961)

český filmový a divadelní herec